Wat te doen in Singapore!

4 dagen Singapore: Wat te doen?

Gepubliceerd: 29 apr 2019 | Foto: Wat te doen in Singapore!

Singapore wordt vaak als (korte) tussenstop gezien op weg naar andere bestemmingen in Azië of Oceanië. Maar Singapore is meer dan alleen een handige tussenstop. De stad heeft veel leuks te bieden en het is dan ook zeker de moeite waard om er wat meer dagen door te brengen. 

Wat kun je allemaal doen in Singapore? In dit artikel vind je tips waarmee je je met gemak 4 dagen in Singapore kunt vermaken. 

Dag 1 Little India & Kampong Glam

Little India

Wanneer je de wijk Little India inloopt, komen de kleuren en geuren je direct tegemoet. Het is echt India in het klein, met prachtige tempels, vrouwen in kleurrijke sara’s en fantastisch eten. Wandel wat door de wijk om het dagelijks leven hier te aanschouwen. Breng een bezoek aan het kleurrijke Tan Teng Nia House en stap binnen bij een van de prachtige hindoe tempels die de wijk rijk is. Een aanrader is de Sri Veeramakaliamman Temple. Een lokaal hapje en drankje vind je in het Tekka Center. Naast een uitgebreide markt, vind je hier ook een typisch Aziatische foodcourt waar je meest fantastische gerechten kunt bestellen. 

Little India
Little India

Kampong Glam

Als je nog zin hebt om wat meer van Singapore te ontdekken op je eerste dag, combineer Little India dan met een bezoek aan de wijk Kampong Glam. Het hoogtepunt van deze wijk is de Masjid Sultan Moskee. Deze indrukwekkende moskee met haar gouden koepel is echt fantastisch om te zien! Ook in deze wijk kun je heerijk eten. Zowel in de Muscat Street, als in de Hadj Lane vind je diverse eettentjes en kun je terecht voor onder andere een Turkse, Maleisische of Libanese maaltijd. 

Dag 2: Clark Quay & Chinatown

Clark Quay

In Clarke Quay de het vooral ’s avonds heel levendig. Het uitgaansleven vindt hier plaats in de café’s, discotheken en aan het water. Ook veel locals komen hier voor een hapje, drankje en een dansje. Ook overdag is dit een leuke plek om aan het water te zitten en te genieten van een heerlijke lunch. Lijkt het je wel wat om de stad te aanschouwen vanaf het water? Boek dan een boottocht over de Singapore River. 

Clarke Quay - Doen in Singapore
Clarke Quay – Wat te doen in Singapore?

Als je in Clarke Quay bent, loop dan zeker even langs bij het oude politiebureau aan de Hill Street. Dit gebouw wordt veel gefotografeerd door haar kleurrijke zonneluiken.

Chinatown

In Chinatown vind je enorm veel eettentjes, souvenirshops en allerlei Chinese winkeltjes, maar ook prachtige tempels. Breng zeker een bezoek aan de Buddah Tooth Relic Temple. Deze grote tempel heeft prachtige beelden en je kunt ook een bezoek brengen aan het museum. Ben je hongerig geworden? Loop dan zeker naar de Chinatown Food Street. Dit is de foodcourt van Chinatown met enorm veel eetstalletjes. Scoor hier diverse Aziatische gerechtjes tegen (veelal) lage prijzen.

Dag 3: Gardens by the Bay & Marina Sands Bay

Gardens by the Bay

The Gardens by the Bay is een botanische tuin waar je veel prachtige bomen en bloemen ziet. Maar ook vind je hier de hightech ‘super trees’. Je kent ze vast wel van de foto’s. Vooral ’s avonds is het druk bij Gardens of the Bay, omdat er om 19:45 en 20:45 uur een licht- en geluidshow plaatsvindt. De bomen worden dan verlicht en dat is heel gaaf om te zien!

Bij Gardens of the Bay vind je ook het overdekte Cloudforest en the Flower Dome. Hier vind je vele exotische planten en bloemen. In de Cloudforest hebben ze een wandelpad hoog boven de grond gemaakt, waardoor het net echt lijkt of je door het regenwoud loopt. Hier vind je ook een hoge indoor waterval!

Gardens by the Bay
Gardens by the Bay

Marina Bay Sands

Nog zo’n indrukwekkend bouwwerk, is het hotel Marina Bay Sands. Een exclusief hotel, met de bekende infinitypool op het dak met uitzicht over de hele stad. Het zwembad mag je alleen gebruiken als gast van het hotel. Je kunt wel meegenieten van het mooie uitzicht door een bezoek te brengen aan de rooftopbar Ce La Vie. Het is wel een prijzige bar, maar het uitzicht is geweldig!

Wil je zowel de show bij Gardens of the Bay en een bezoek aan Ce La Vie combineren op één avond? Ga dan eerst naar de show om 19:45 uur en gebruik de loopbrug vanaf Gardens by the Bay naar het Marina Bay Sands Hotel. In de derde toren vind je de lift naar de rooftopbar.

Dag 4: Sentosa

Sentosa is een eilandje dat voor de kust van de stad ligt. Op dit eiland vind je heel veel vertier; van het Universal Studio’s Attractiepark tot een zee-aquarium en van golfbanen tot een kabelbaan en diverse stranden.

Het is een leuk uitstapje als je even genoeg hebt gezien van de stad en een hele andere kant van Singapore wilt ervaren. Als je de dag niet wilt doorbrengen in bijvoorbeeld in een van de attractieparken , dan is Sentosa nog steeds de moeite waard. Het is al leuk om er rond te lopen en de sfeer te proeven.

Heb je zin om een dagje aan het strand door te brengen? Ga dan naar het Palawan Beach. Het is een ontspannen plek en dus een fijne afwisseling vergeleken met de hectiek in de stad. Veel locals komen hier zelf ook om even te ontspannen en af te koelen. Een echte aanrader als je even wilt bijkomen van je bezoek aan Singapore. Heb je geen zin om alles te lopen? Er is ook een gratis monorail die stopt op verschillende plekken op het eiland.

Palawan Beach - Wat te doen in Singapore?
Palawan Beach – Wat te doen in Singapore?

Er is nog veel meer te beleven in Singapore, maar met deze plekken kun je wel al 4 dagen vullen.

Ben jij wel eens in Singapore geweest? Wat is jou het meest bijgebleven?

Wil je meer weten over een bezoek aan Singapore? Bekijk dan deze landenpagina boordevol informatie, tips en de mooiste foto’s: https://ontdekjebestemming.nl/ontdek-singapore/

Ook Singapore bezoeken?

Ervaar het ook zelf, bekijk nu de mogelijkheden!

Meer reistips over Singapore:

Avontuurlijke reis door Maleisië en Singapore

Redactie van Liefde voor Reizen

Met liefde geschreven door:

Gastblogs worden geschreven door bloggers en reizigers. Wil je graag een reisverhaal delen met een grote groep reisliefhebbers, schrijf dan een gastblog. Neem voor de mogelijkheden contact met ons op!

Over Liefde voor Reizen

Liefde voor reizen is al jaren een begrip in de reiswereld. Op Liefdevoorreizen.nl delen wij onze reiservaringen en leuke (persoonlijke) tips waarmee jij het maximale uit je volgende reis kunt halen. Al meer dan een miljoen reizigers hebben onze website geraadpleegd bij het plannen van hun reis. Reis met ons mee en ontdek hoe mooi de wereld is.

Jesper, Martin, Bert en Marloes

Over Liefde voor Reizen

Liefde voor Reizen is één van de langstlopende reisblogs van Nederland en België. Al meer dan een miljoen reizigers hebben onze website geraadpleegd bij het plannen van hun nieuwe reis. Reis met ons mee en ontdek hoe mooi de wereld is.

Wij maken gebruik van affiliate links, lees meer hierover in onze disclaimer.

Jouw reisverhaal op Liefdevoorreizen.nl?

Heb jij een gave reis gemaakt en wil jij die graag delen met andere reizigers? Word dan gastblogger bij Liefde voor Reizen en deel je reiservaringen met een groot publiek.



© 2014 - 2023 Liefde voor Reizen. All Rights Reserved | Icons: Icons8 | Disclaimer & Privacy policy